Fason dolum yapan firmalar

Fason Dolum Yapan Firmalar

Fason dolum yapan firmalar kendi ürünlerini başka bir firma ile üretmesine fason dolum denir. Hammadde firma sahibi tarafından belli bir fiyat ödenerek alınır. Ürün markası üreten firmaya ait olabileceği gibi farklı bir firmaya da ait olabilir. Fason dolumlarının farklı çeşitleri vardır. Aşağıda alt başlıklarda bu yöntemleri de açıklayacağız. Paketleyeceğiniz ürüne göre yöntem tercihinizi belirleyebilirsiniz.

Fason dolum yapan firmalar

Fason Dolum Ne Gibi Avantajlar Sağlamaktadır?

Fason dolumun en önemli avantajı belli bir standartta üretim gerçekleştirebilmektir. Özellikle üretim tesisleri açısından tek bir standarda sahip olmak son derece önemlidir. Fason dolumun tüm avantajları genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Hijyenik olması ve tek kullanımlık ürünle olması nedeniyle kafe, otel tarzı yerlerde oldukça tercih edilmektedir.
  • Toz veya sıvı olarak farklı formlarda olması kullanım kolaylığı sağlayarak tercih edilme oranını arttırır.
  • Gram miktarının ayarlanması da oldukça avantaj sağlamaktadır.
  • Pratik ve kolay kullanılır olması müşteriler tarafından çok tercih edilir olmasını sağlamıştır.
  • Birçok firma tek kullanımlık sıvı ve toz dolum yöntemlerini kullanmaya başlamıştır.
  • Bu yöntemi kullanan birçok firma enerji konusunda birçok avantaj elde ederler.
  • Ürünlerin uzun süre zarar görmeden saklanmasını sağlar.

Fason Dolum Yapan Firmalar Hangileri 

Fason dolum yapan firmalar sadece gıda alanında aktiflik gösteriyor olarak bilinse de aslında birçok farklı üründe dolum yapmaktadır. Bu ürünleri bakım kremleri, temizlik ürünleri, bakım ürünleri, baharat kapları olarak örnek gösterebiliriz. Üstelik tek bir boyutta değil farklı boyutta dolum da yapmaktadırlar.

Fason Dolum Yapan Firmalar Hangi Alanda Hizmet Verir? 

Birden fazla fason dolum çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar üç ayrı başlığa ayırarak irdelenebilir. Bunlar;

  • Toz fason dolumu
  • Sıvı fason dolumu
  • Tek kullanımlık fason dolumu

Toz Fason Dolumu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Karabiber, sumak, köri, susam, kimyon, şeker, tuz, süt, tozu gibi ürünlerin dolumunun yapılmasına toz fason dolumu denir.  Ürünler dezenfekte edilmiş temiz yerlerde dolumu yapılmaktadır. Kaliteli ürünler ile dolum yapılarak ürünler zarar görmeden muhafaza edilmektedir.  Bu ürünleri çok kolay bir şekilde paketleyerek sizlere hazırlanmaktadır. Salgın gibi durumlarda bu tarz ürünlerin önemi daha da artmış ve çok talep edilmeye başlamıştır. Birçok kişinin ortak kullanımı ile değil bireysel kullanımına sahip ürünler insanlar tarafından tercih edilir olmuştur.

Sıvı Fason Dolumları Nedir ve Nasıl Yapılır?

Otel ve kafe tarzı yerlerde özellikle tercih edilmektedir.  Müşteriye bağlı olarak firmaları ayarlanmaktadır. Alıcı firma miktarı ve dolumu yapılacak ürünleri kendisi belirler.  Fason dolum yapan firmalar sıvı dolum dahilinde ketçap, mayonez, zeytin yağı, bal, sirke gibi ürünleri doldurur.

Sıvı olan her ürünün dolumu yapılır. Ürünün saklanma süresini uzatır ve akmasını önler. Saklama yöntemi sayesinde ürün uzun süre bozulmadan saklanır. Sıkı ve özel paketlemesi sayesinde ürünler korunur. İstenilen gramaja göre paketleme işlemleri yapılmaktadır.

Dolum isteyen firmanın isteğine göre logoları ve ismi paketin üzerine baskılanabilir.  Paketlemeler yapılırken hijyen kurallarına dikkat edilmelidir.  Kaliteli bir şekilde süreç planlanmaktadır.

Tek Kullanıma Uygun Fason Dolum Ürünleri Nedir ve Nasıl Yapılır?

Fason dolum yapan firmalar tek kullanımlı ürünleri oldukça fazla tercih etmektedir. Bu ürünü kullanan müşteri ilk açan ve ilk kullanan olduğu için tercih edilmektedir. Özellikle hijyenik açıdan avantaj sağlaması insanları bu kullanıma daha da çok yöneltmektedir.

Bu ürünlerin içinde sıvı dolum yapıldığı gibi toz dolum da yapılmaktadır. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı dolumu sayesinde dolumu yapan firmalar için de tercih edilir olmuştur. Ayrıca bu tarz ürünler yeni ürün çıkaran firmaların kullanıcılarına numune ürün yollayabilmesi için de kullanılmaktadır.  Numune ürünlerin böyle paketlenen insanlara ulaştırılması ürünün satımını da arttırmaktadır. Bu sayede ürünlerin reklamı da yapılmaktadır.