Fason Duş Jeli Üretimi

Kendi bünyelerinde üretim faaliyetini gerçekleştirmek istemeyen firmalar fason firmalarla anlaşarak fason duş jeli üretimi yaptırabilirler. Bu duş jellerinde genelde fason üretim yapan firmanın değil, esas firmanın markası yazacaktır.

Duş Jeli Ne Amaçla Kullanılır?

Vücut kremi ya da vücut yıkama olarak da adlandırılan duş jeli vücudu temizlemek için kullanılır ve sıvı formdadır. Duş jelleri, kötü kokuyu engellemek, güzel kokmak, günün kirinden arınmak amaçlarıyla kullanılabilir. Aynı zamanda duş jellerinin kese ile beraber kullanıldığında gözenek açıcı etkisi de bulunmaktadır. Duş jelleri istenen formda ve kokuda bulunabilmektedir. Dermatolojik amaçla kullanılan duş jelleri de, meyve özlü koku vermeyi amaçlayan duş jelleri de mevcuttur.  Günümüzde duş jelleri fason duş jeli üretimi yapan firmalar tarafından her amaca; her cilt tipine ve her zevke uygun olarak üretilmektedir.

Kişiler, sadece kullanım amaçları ya da kokuların göre değil; cilt tiplerine göre duş jeli seçimi yapmalıdırlar. Kuru ciltler için üretilen bir duş jeli yağlı cilde sahip birinin cildinde sivilce yapabilir. Ya da yağlı ciltler için üretilmiş bir duş jelini kuru; cilde sahip biri kullandığında cildi daha fazla kuruyabilir. Bu sebeple herkes cildinin tipine göre duş jeli kullanmalıdır. Ayrıca duş jeli alırken jelin ph oranına dikkat edilmeli ve cilde zarar verecek bir ürün kullanılmamalıdır.

Fason Duş Jeli Üretimi Yapan Firmalar

Fason üretim, temelde bir ticaret ağının üretim kısmında yer almak istemeyen firmaların, kendi isteklerine göre başka bir firmaya üretim yaptırtması olarak tanımlanabilir. Duş jelinin dağıtım ve pazarlama aşamalarında yer alan bir firmanın üretim aşamasını fason üretim yapan başka bir firmaya aktarmasıdır. Sonuçta üretimi yapılan ürünün üzerinde esas firmanın bankası kullanılabilecektir. Fason üretimle yapılan duş jeli; büyük firmanın İstekleri doğrultusunda gerçekleşeceğinden firmanın diğer duş jeli ürünlerinden hiçbir fark taşımayacaktır. Sadece üretim yeri ve üreten firma farklılık gösterecektir.

Fason duş jeli üretimi yapan firmalar; duş jelinin kalitesini ve içeriğini üretimi yaptırtan firmanın İstekleri doğrultusunda belirlemektedir. Duş jelinin aroması, yapısı, içereceği maddeler büyük firma tarafından belirlenmektedir. Örneğin bir firma; fason üretim yapan bir firmaya; çilek aromalı ve peeling etkili duş jeli için başvurduğunda firma tam olarak bu isteği gerçekleştirmek durumundadır.

Fason üretim yapan firmaların görevi sadece üretimi yapmakla alakalı değildir. Aynı zamanda yapılan ürünlerin paketlenme aşamasında da çalışabilirler. Üretimi yaptırtan esas firma paketleme talebinde de bulunmuşsa; yine firmanın istediği ebat ve şekilde paketleme yapacaklardır. Mesela duş jeli bir tüpte, ya da cam şişede paketlenebilecektir. Ya da ürünün içinde bulunacağı şeyi de direkt esas firma tedarik edebilecektir. Fason duş jeli üretimi yapan firmalar, diğer firmaya duş jellerini pazarlanmaya ve satılmaya hazır bir şekilde teslim edeceklerdir.

İletişim