Fason Güneş Kremi

Fason Güneş Kremi

Güneş kremi satmak isteyen firmalar üretimlerini fason güneş kremi üretimi yapan firmalar aracılığıyla gerçekleştirilebilir. İstediği yapı ve içeriğe sahip güneş kreminin üretim aşamasıyla uğraşmadan pazarlama ve satış faaliyetlerine yoğunlaşabilir.

Güneş Kremi Ne Amaçla Kullanılır?

Cildine önem veren herkes güneş kremi kullanmalıdır. Fakat güneş kremi kullanımı konusunda hataya düşülen bir nokta vardır. Güneş kreminin yalnızca yaz aylarında kullanılması gerektiği düşünülür fakat güneş kremi hem yaz hem kış aylarında kullanılmalıdır. Her ne kadar kış aylarında havalar soğuk olsa da güneş ışınlarının cilde vereceği zarar neredeyse aynıdır. Bu sebeple güneş ışınlarından her zaman tam korunma için 4 mevsim güneş kremi kullanılmalıdır. Fason güneş kremi üreten firmalar da bu ihtiyaç doğrultusunda üretimlerini gerçekleştirmektedir.

Ozon tabakası gün geçtikçe incelmekte ve güneşten gelen zararlı ışınlar her geçen yıl dünyaya daha güçlü şekilde ulaşmaktadır. Bu durum uzak gelecekte canlı yaşamını tehdit ediyor olmanın dışında cilt için de önemli sorunlara sebep olmaktadır. Kışın da güneş kremi gerekliliği de bu sebebe dayanmaktadır. Çünkü kışın güneşin cilde verdiği zarar, yazın verdiği zarardan sadece yüzde 20 ile yüzde 30 oranlarında daha azdır.

Güneş kreminin tek faydası cildi güneşten gelen zararlı ışınlardan korumak da değil. Fason güneş kremi imalatı yapan firmalara göre güneş kreminin Faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Güneş kremi ciltte uzun vadede oluşabilecek kırışıklıkları önler.
  • Cilt kanseri riskini kayda değer ölçüde azaltır.
  • Ciltte güneş kaynaklı oluşan lekeleri engeller.
  • Cildi havada asılı duran kirlerden korur.
  • Güneşten kaynaklanabilecek ve iz bırakabilecek yanıkları önler.
  • Cildin renk eşitsizliği sorunuyla mücadele eder.
  • Cilde nem kazandırır.
  • Sürülen bölgeye aydınlık bir görünüm kazandırır.
  • Kolajen, elastin ve keratin gibi maddelerin korunumunu sağlayarak cildin elastikiyetini artırır.

Güneş Kremi Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş kremi üretimi pek çok firma tarafından yapılmaktadır. Fason güneş kremi üretimi de bir hayli artmıştır. Bu sebeple hangi güneş kreminin kullanılması gerektiğine dair kişilerde soru işaretleri oluşmuştur. Hangi güneş kreminin ve hangi koruma seviyesinin kullanılması gerektiğinin anlaşılabilmesi için öncelikle kişinin cildinin ihtiyacı belirlenmelidir. Cildin kuru ya da nemli olması, ten rengi güneş kremi seçiminde etkili olan unsurlardır.

Ayrıca güneş kremi direkt olarak cilde etki etmez. Bu sebeple krem güneşe çıkmadan hemen önce değil yaklaşık yarım saat önce sürülmeli sonra dışarı çıkılmalıdır. Güneş kremini normal bir nemlendirici krem gibi kullanmak da doğru değildir. Yani çok az bir parça alıp tüm yüze ya da vücuda yedirerek verimlilik sağlanamaz. Güneş kremi yüze ve cildin açıkta olan bölgelerine  ince bir tabaka halinde yedirilmelidir. Güneş kremi güçlü olsun ya da olmasın, ciltte en fazla 2 ila 2.5 saat arasında etkinlik göstermektedir. Bu sebeple her 2 ya da 2. 5 saatte bir krem tazelenmelidir. Güneş kremi alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da UVA, UBV ve SPF ibarelerine sahip olmasıdır.

İletişim